Celkem:
členů4341
aut784
témat1366
příspěvků19556

Nejbližší sraz
Členové on-line (0)
Chat OnLine: 0 členů
nissan-club.cz / Diskuze / QashQai / Interiér / čeština v navigaci Qashqai i-way

 

Nejste přihlášen. Přihlašte se prosím vpravo nahoře, nebo se zaregistrujte.

Zpět

čeština v navigaci Qashqai i-way
Milan P
Příspěvků: 2



25.10.2011 08:31:54
Zdravím všechny, chci se zeptat zda už někdo řešil počeštění navigace ve výbavě i-way


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

25.10.2011 08:38:48
Ahoj.

Já jsem to zatím neřešil. existují firmy co to dělají, ale z těch co jsem se pídil (cca 1-2 roky zpátky) tak všechny se zaměřovali na koncern atd. ale nissana ne.

Pokud narazíš na někoho kdo to počestí dej echo.
Jinak těch příkazů je tam pár .. I mamka neměla problém to odposlouchat a naučit se smajl 11


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

25.10.2011 08:43:42
Edit: Přesunul jsem téma sem ... do správné sekce


Milan P
Příspěvků: 2



25.10.2011 10:09:48
našel jsem na netu http://www.autacesky.cz/, ale pro nissan zatím nemají(od nissanu.cz požadavek nevzešel), jinak udělají na zakázku za asi 10000-15000 Kč. Pokud by se našlo více zájemců cena by se rozpočetla.



tom
Příspěvků: 2523



25.10.2011 21:23:14
Sakra,divoká cena... smajl 9 Jsou ty mapy alespoň natolik kvalitní,že by to stálo za to?


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

25.10.2011 21:37:14
Mapy jsou Tome opravdu dobré. Teda alespon v nasem QQ z 2009. Muzu rici ze oproti murano kde z cele cr byly jen dalnici. je to milovy krok dopredu smajl 2



NIS_Hav
Příspěvků: 2



07.02.2013 15:03:54
Nissaňáci.... máte nějaké nové informace o lokalizaci navigace do ČJ ???


zdenekmonik
Příspěvků: 3



07.02.2013 19:28:28
Ahoj. Také řeším češtinu. Nikdo to prý neumí.? Na zmiňované autacesky.cz to taky neumí ani za XX tisíc - je to kec. Včera jsem tam volal. Kdyby někdo opravdu uměl tak se rád přidám. Někdo tu píše , že je to pár povelů ,že se to dá naposlouchat a zapamatovat. No to je hezké . Auto stojí kolem půl mega , je ROK 2013 , jsme v Čechách , když na mě mluví česky i trouba v kuchyni tak nechápu v čem je to tak nepřekonalný problém ??? Mám QQ z roku 2008 , teď chci auto prodat a koupit nové - QQ 2013 - 2012 , ale toto je pověstný jazýček na vahách , že to asi už nebude Nissan QQ - abych měl x let auto a být každý den nasr... , že to kváká cize , takový bohatýr nejsem .


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

10.02.2013 20:49:13
mi už sme se doma naučili s naším QQ anglicky smajl 2



NIS_Hav
Příspěvků: 2



12.02.2013 13:39:47
Ano je to problém s tou češtinou......... taky jsem pátral ... ono totiž není zájem o překlad....firmy nemají zájem.... ale kdyby nás bylo tak 8-10 tisíc tak se to pak vyplatí.... a ne že se poskládají 4 členové.... To by musela požádat o překlad firma (dovozce) ale ten nemá zájem jsou to zbytečné investice ... čech je spokojený s tím co má a když není spokojený ať jde do háje... NISSAN jistě na češích kteří nekoupí NISSAn k vůli češtině nijak neprodělá. Máme jinou mentalitu a s tím se ve světě počítá.... zkuste nabídnout rakušanovi auto s navigací v japonštině.... nepředstavitelné že??? Pánové.. kolegové jsme v česku nezapomeňte... svět nás pořád jesště nebere vážně.


zdenekmonik
Příspěvků: 3



07.03.2013 18:13:38
Ahoj. Toto je výsledek mého pátrání. Třeba to někomu pomůže . Přeposílám odpověď na Rachot.cz - učíme auta česky. Já jsem to již vzdal-zítra jdu koupit KIA Sportage ale ještě před tím se zastavím u NISSANU kde se zeptám zda si nechtějí ten svůj Navigační systém Nissan Connect nechat a koupit místo toho toto: http://www.alpine-electronics.cz/p/Products/navigation51/kit-8qq2
a mě to odečíst a zpětně započíst do ceny nového vozu ? Moc s tím nepočítám , vzhledem k jejich ochotě tuto záležitost řešit.?

"k adaptaci do vozu Nissan Qashqai 360 se neumím jednoznačně vyjádřit.

Rozhodující je, zda stávající Nissan Connect AVM je pouze autorádiem s
navigací a telefonem. Pokud by nějak více navazoval na jiné funkce vozu,
například palubní počítač, klimatizace, nastavení času, světel a
podobně, bylo by nahrazení pravděpodobně neřešitelné nebo více nákladné
možná i kompromisní. Pokud by žádné funkční návaznosti neexistovali,
byla by kalkulace podobná.

Samostatnou otázkou je možnost adaptace perspektivního kamerového
systému, je-li jím vůz vybaven. K zadání vozu Nissan Qashqai bych
doporučoval minimálně telefonickou konzultaci.

Jinak, pro Nissan Qashqai bez tovární navigace, toto řešení existuje. Má
obrovský osmi-palcový dotykový displej, kompletní češtinu a vypadá vážně
skvěle, prohlédněte následující odkaz:
http://www.alpine-electronics.cz/p/Products/navigation51/kit-8qq2

S pozdravem


--
Roman Štilec - jednatel společnosti

RACHOT Auto, s.r.o.
Krkonošská 267, Nová Paka

* mobil: +420 777 218 413
* telefon: +420 493 723 547
* zelená linka: 800 73 73 55
* e-mail: roman@rachot.com



tom
Příspěvků: 2523



07.03.2013 22:21:17
Je to jen o tom,že si prostě Nissan neváží zákazníků.... No on si jich v podstatě neváží nikdo. smajl 1


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

08.03.2013 16:19:28
Mě se to řešení od alpinu docela libi. asi vic nez connect od nissana smajl 11


zdenekmonik
Příspěvků: 3



08.03.2013 16:41:09
Zdravím. Poslední zpráva od NISSANU : už umí ČESKY - ale zatím je verze jenom pro JUKE , pro QQ zatím není - je to první vlaštovka tak třeba se dočkáte . Pro QQ nabízejí přímo v NISSANU v HR.KRÁLOVÉ toto: "Co se týče navigace, tak pokud by byla verze z výroby, tak bohužel není v českém jazyce. Uměla bych tedy nabídnout náhradní variantu Navigaci ZENEC ZE-NC620D nebo Clarion NX502E – obě verze navigace jsou vč. zadní parkovací kamery, zůstane zachována funkce ovládání z volantu, cena 27.500 Kč vč. DPH." Tato nabídka by byla při koupě vozu bez navigace a tohle jako volitelné příslušenství. Bohužel ten kdo již má navigaci tak by musel znovu investovat a nebo počkat zda uvolní soubory k počeštění i pro navigace které již máte. Tomu však moc nevěřím . smajl 5


puczmeloun
Příspěvků: 1821

Toto si vůbec nepamatuju :)

10.03.2013 23:13:12
Ano taky jsem si všiml v HK v Coloru, že nabízejí alternativu.

Vzheldem k tomu že tam mají šikovného elektrikáře mohli bychom se s nimi zkusit domluvit že bychom zkusili počeštit i třeba našho QQ smajl 11)


Zpět

-
Sponzoři klubu

Autokšeft Kernite Nissan Color Car Emado školní potřeby Stylemax reklamní agentura eLoading - webové stránky, e-shopy, profesionální e-systémy Motoron - výroba věcí pro auta Řeznictví Praha - Hudera a syn Vitráže - Sklenářství Vlašim Exkluzivní kosmetika

Děkujeme