Celkem:
členů4354
aut784
témat1366
příspěvků19556

Nejbližší sraz
Členové on-line (1)
Chat OnLine: 1 členů
nissan-club.cz / Diskuze / Terrano / Elektroinstalace / Asi odešla řidici jednotka

 

Nejste přihlášen. Přihlašte se prosím vpravo nahoře, nebo se zaregistrujte.

Zpět

Asi odešla řidici jednotka
Hrudik
Příspěvků: 1641

Tak to sem já

27.09.2010 15:15:05
smajl 36potřebuji pomoct. Terrano II rv98, 2,7 tdi 92kw , asi odešla řidici jednotka nebo ja nevim, auto čmadí namodrálí dým . nevím jestli je to jednotka nebo čerpadlo nebo turbo,měl s tim už nekdo podobny problemy ?

smajl 37Jestli modrej dym zere ti to olej pravdepodobne spatny turbo.

smajl 37turbo, skontroluj ci ti neubuda motorovy olej z motora

smajl 37charakteristické znaky jsou : Pokud auto dýmí bíle,tak má moc vzduchu a málo nafty,to znamená nedokonalé spalování. Pokud ti kouří modře a netáhne,tak se koukni po turbu,modrý dýmec znamená že ti to žere olej ! Bud je to turbem a nebo je něco špatně v motoru ! Ale nejpravděpodobnější bude turbo,ale to by jsi měl i poznat na jízdě !! Auto je takové línější a netáhne ! pokud máš turbo potečené od oleje ,mělo by to být ono. otázka :
smajl 36 kolik máš najeto ? Km ?

smajl 37je to rok 98 . a najeto 180 000

smajl 36ale taky mi par lidi řikalo že je v čoudu řididi jednotka že do čerpadla de moc nafty /.moc bohata smes / nestačí to spalovat , tak ja nevim

smajl 36ten kouř je takovej namodralej až do fialova

smajl 37tym par ludom never, najprv sa na to pozry /stav oleja/

smajl 37to turbo nevim, auto jede normlaně,neni liný

smajl 36motor běží výborně, … ale nejde až do nejvyšších otáček

smajl 37ved prave, na vykone to zbadas az uplne na konci ked to turbo zomrie, najpravdepodobnejsie bude mat os turbiny uz velky loker a tym sa dostava olej ktory maze turbo do vyfukoveho potrubia a vysoka teplota sposobuje ze sa spaluje /preto modry dym/, tato zavada sa najcastejsie prejavuje dymenim a tym padom aj spotrebou motoroveho oleja , ci uz ¨viac alebo menej najpravdebodobnejsie ti zerie aj olej, to je jeden z priznakov, dalsie mozne priznaky, cudne zvuky pri akceleracii alebo jazde do kopca, casom /otazne je za ako dlho/ znizeny vykon,nadmerne znecistene turbo od oleja, kvapakanie oleja z vyfuku pri studenom motore, a atd.

smajl 37Nevím co tím těch pár lidí chce tou řídící jednotkou říct ! Ale jak jsme ti tu napsali ty charakteristiky tak tomu věř,řídící jednotka až takovej vliv nemá na to,protože pokud je včudu,tak auto se přepne do pohotovostního režimu a jede bez modrého dýmu akorát hlásí na palubce chybu !! měl jsem vytaženej palubní počítač ven a auto jelo bez toho !! bez problému !! takže co se týče té jednotky si myslím až jako poslední !! Jinak rok 180 tis je akorát,pokud to auto nemáš od nova a nevíš kdo co ti tam nalil za olej,nebo co to auto má za sebou,tak je to asi akorát,ale možnost je i ta,že to mělo málo oleje a turbo je ze všech mazanejch věcí nevíše a nemuselo se tam dostat tolik množství,ketré to potřebuje ! Ale Jozef ti to popsal výborně !

smajl 36aha, tak uvidime co mi řekne diagnostika , zkusim to napíchnout na diagnostiku, snad mi to neco řekne
jinak moc diky za ty rady, na to turbo a olej se taky podívám , diky moc

smajl 37Kdyby to byla jednotka už ti dávno svítí check Ten se rozsvítí i při zavzdušnění,nebo velkém tlaku nafty,mechanické závady nepozná proto se nerozsvítí Máš tu od více lidí správný popis barvy kouře z výfuku takže je to celkem jasné.

smajl 37Zkus kouknout na popdtlaky okolo turba auto mi jelo normálně ale nebylo ho možný vytočit připadalo mi jakoby turbo nenaskočilo konečná závada byla prasklá hadička podtlakového ventilu na klapce turba a vypadlí čep na klapce hned za interkolerem

smajl 37Ahoj,
měl jsem ten samý problém s modrým dýmem a zjistil jsem unikání oleje z těsnění sání. Po svépomocné výměně těsnění je vše v poho a dým už nikdy zatím nenamodral. Takže se přikláním k teorii, že ti prostě někde uniká olej.

zdroj: Internet


Zpět

-
Sponzoři klubu

Autokšeft Kernite Nissan Color Car Emado školní potřeby Stylemax reklamní agentura eLoading - webové stránky, e-shopy, profesionální e-systémy Motoron - výroba věcí pro auta Řeznictví Praha - Hudera a syn Vitráže - Sklenářství Vlašim Exkluzivní kosmetika

Děkujeme