Celkem:
členů4339
aut784
témat1366
příspěvků19556

Nejbližší sraz
Členové on-line (0)
Chat OnLine: 0 členů
nissan-club.cz / Diskuze / Technický koutek / Prosba o poradu K11

 

Nejste přihlášen. Přihlašte se prosím vpravo nahoře, nebo se zaregistrujte.

Zpět

Prosba o poradu K11
franta921
Příspěvků: 6



15.04.2012 14:35:09
ahoj, ve středu jsem koupil K11 - 1996, 76K km(?) a ve čtvrtek absolvoval první delší jízdu (200 km). Je to trabant, ale jede dobře. Protože nemám manuál a tady jsem vysvětlení nenašel, tak prosím o pomoc:
- má to vůbec "hladové oko"?, i když je ručka úplně dole, tak nic nesvítí;
- tachometru se nejdřív vůbec nechtělo ukazovat, a teď je takový jako zpomalený vůči realitě (pevné radary). Mazat bowden? Od tacháku, nebo od převodovky?
- vydrbala se mnou už na dvorku: vypnul jsem zapalování a ukazoval sousedovi motor - pak nešla nastartovat - točila, ale nic. Naštěstí jsem si všiml, že poblikává LEDka před šaltpákou, tak jsem zamkl a odemkl a bylo OK. To je nějaká obecná vlastnost, nebo závada u mně?
Díky moc za odpovědi!



tom
Příspěvků: 2523



15.04.2012 16:48:18
K11 má kontrolku na benzín. Rezerva je snad dokonce 10 litrů.Nádrž tučim 40l objem. Takže ti asi nesvítí.
Tachometr je bovdenem,tak tím nic nezkazíš.
A kontrolka u páky je imobilizer,takže pokud bliká,nejde nastartovat.
Má to dálkové odemykaní,nebo jen odblokováváš tlačítkem imobilizer? Pokud odblokováváš jen imobilizer,tak to občas zlobí.
Jinak 76tis bude asi nesmysl vzhledem k roku výroby.
Co myslíš tím,že je to Trabant? Protože motory u těchto aut chodí poměrně velmi potichu.
Přeci jen 16ventil to ani jinak neumí. smajl 1


franta921
Příspěvků: 6



15.04.2012 17:15:36
Díky - zkusím pohledat kontrolku benzinu. Někde jsem tu pochytil že snad 42 lt.
Centrál to má - na oboje dveře, musím s tím prostě počítat. Prokápnu olejem pohon tacháku, zkusím - a uvidím.
Trabant - je to takový maličký, ale já stejně 99% jezdím sólo.
Teprve si zvykám, překvapila mě malá strmost převodu řízení; chytá to na první otočení; stěrače stírají, ostřikovače ostřikují - ve předu i vzadu; nereagují světla na nastavování sklonu kolečkem z palubky - počítám, že tam jsou motorky; rádio hraje .....


tom
Příspěvků: 2523



15.04.2012 17:23:39
Něco maličko poladíš a uvidíš,že na ni nedáš dopustit. Jsou to skvělá autíčka se suprovou spotřebou. smajl 44


sluník
Příspěvků: 1105



15.04.2012 18:46:43
Jj, nezbývá mi, než s Tomem souhlasit. smajl 7


sluník
Příspěvků: 1105



15.04.2012 18:50:03
Imobilizér se automaticky zamkne, když otevřeš a zavřeš dveře, takže pak musíš znovu jakoby odemknout a teprve pak nastartovat. Jinak nevím jak to máš nastavené, ale pokud nenastartuješ do 10 vteřin ( jak u koho, záleží na nastavení) tak se ti imobilizér opět zamkne.


Alesh
Příspěvků: 323



16.04.2012 16:08:04
Žáááábička smajl 1 smajl 44


Zpět

-
Sponzoři klubu

Autokšeft Kernite Nissan Color Car Emado školní potřeby Stylemax reklamní agentura eLoading - webové stránky, e-shopy, profesionální e-systémy Motoron - výroba věcí pro auta Řeznictví Praha - Hudera a syn Vitráže - Sklenářství Vlašim Exkluzivní kosmetika

Děkujeme