Celkem:
členů4340
aut784
témat1366
příspěvků19556

Nejbližší sraz
Členové on-line (0)
Chat OnLine: 0 členů

 

Nejste přihlášen. Přihlašte se prosím vpravo nahoře, nebo se zaregistrujte.

Zpět

NV200 Evalia
varouch
Příspěvků: 1



24.11.2014 07:42:31
Vojta84: Ahoj, kupovala jsem teď na podzim Evalii (diesel) a ve 130 je nejspíš stejně hlučná jako základní NV200. Pochybuju, že mezi plastem a plechem je nějaká izolace, takže hluk bude stejnej. Beru to jako bezpečnostní opatření, abych nejezdila moc rychle. smajl 11




starling
Příspěvků: 1



09.01.2015 09:10:43
Jako majitele NV200 mě tato diskuse velmi zaujala a využívám příležitosti, abych se zeptal na zkušenosti s topením. Během svátků jsem cestoval při teplotách pod nulou a nemohl jsem interiér vytopit ani pomoci klimatizace. Pořád dovnitř pronikal studený vzduch v úrovni kolenou a museli jsme si je balit do dek. Průduchy na pravé straně nepouštěly dovnitř ani zimu ani teplo. Prosím o radu.

30. 1. 2015 - dal jsem auto na opravu do Autocentra Spořilov. Předpokládaná cena 2000 CZK.


EastwoodCarshow
Příspěvků: 11



02.04.2015 11:28:34
Jedna recenze NV200 od Nás...

https://www.youtube.com/watch?v=WvCt3xXllGY


Petr1
Příspěvků: 1



16.03.2016 18:37:47
Ahoj,
zvažuji koupi, změnilo se něco po roce? Evalia je to samé jako NV200? Díky.


Solar
Příspěvků: 1



02.12.2018 08:42:46
Ahoj, tvůj článek je super.
Chtěl bych se zeptat,jak si prošel na technický s 1.6 a víš kdo vyrábí 1.6 motor / Nissan nebo Renault / chci koupit benzín tak hledám info.
díky Solar


rafulkeer
Příspěvků: 2



04.02.2019 19:15:07
vojta84: je to super, akorát se zkus ještě zamyslet nad možností odhlučnění. Když se podíváš zde: https://www.2din.cz/tlumeni-odhlucneni-auta/ tak lépe pochopíš, co mám konkrétně na mysli smajl 11


Mára
Příspěvků: 1



06.08.2019 15:50:26
Ahoj.
Než jsem zakoupil novou Eválii čerpal jsem zde mnoho rad a informací. Tak na oplátku přidávám svoje zkušenosti.

Mám Evalii (NV200), koupeno nové 2018 v ČR, motor 1,5 diesel (osvědčený, prověřený a letitý 1,5 Renault, 110 k), 6-manuál, 7 mís, klima i ve 3 řadě. Od roku 2018 je tato "rodinná" verze již pouze tento motor a tato převodovka. Ušetříte si starost s výběrem motoru, převodovky, doplňků a dodatečné výbavy, prodává se jediná verze, dokoupit můžete leda tak koberečky smajl 10
Od 2018 už dávají na NV-200 15" ALU kola! Ale sehnat další sadu ALU na zimní kola od jiného výrobce se mi v ČR nepodařilo.

Spotřeba:
Prvních 10 tkm vyšší, potom skoro ze dne na den spadla na současné hodnoty. Najeto po necelém roce 25.000 km, spotřeba kombinace Praha-dálnice-okrsky 5,8-5,9. Na dálnici 6,2. Když připojím naložený vozík s plachtou tak na dálnici při 120 kmh zhruba 7,8-7,9. Když se snažím a nejdu dálnici (neumím jezdit po dálnici stovkousmajl 10 lze jezdit i za 5,2.

Ostatní věci jako hluk při vyšších rychlostech, interiér, sedačky atd. - to auto snad dělají od začátku pořád skoro stejné. Včetně toho oranžového počítače "commodore" smajl 10

Jedna pozitivní novinka tam je, integrovaná navigace s rádiem Clarion má docela velký displey na kterém se zobrazuje prostor za autem z kamery na zadních dveřích při couvání. Zastvíte na milimetr přesně před nárazníkem auta za vámi. Při silném slunečním svitu je displej hůře čitelný.

Poslední zkušenost - pokud dáte na kouli držák kol, nelze otevřít páté dveře ani po sklopení držáku. To je běžný problém všech vyklápěcích zadních dveří když je nízká nákladová hrana (Berlingo, ...)

Co mi opravdu vadí je vyšší hluk na dálnici, je to otravné.

Naopak, třetí řada sedadel pokud potřebuji odvézt 2 děti a tři dospělé. Do běžného auta se mezi dvě děcké autosedačky, mimo anorektiček, dospělý člověk nevejde (včetně Superbů, passatů a spol.)

Ale za ty peníze je Evalia super prostorné auto (5 let záruka). U francouzké konkurence za o málo větší auto připlatíte hodně přes 100 t. U německé konkurence ani nemluvě ... smajl 10

Další zkušenosti přidám po více najetých kilometrech. Zatím vše bez závad.


vuenne
Příspěvků: 2



18.09.2019 14:56:44
Ahoj! Mám Evaliu kupovanú 12/2018, päť miest. Pri nasadenom ťažnom idú zadné dvere normálne otvoriť. Dokonca aj pri namontovanom nosiči na bicykle. Pokúsim sa čo najskôr doplniť fotky do profilu a viac skúseností.


chitrila
Příspěvků: 4



01.10.2020 02:52:19
Chystám se na pořízení ojeté NV200. Jak moc je to hlučné oproti transporterovi? Vím, že kamarád na svém T5 dělal odhlučnění, protože ty překližkové desky vzadu mlátily jak o život (https://www.2din.cz/vw-montaze/vw-t5-kompletni-odhlucneni/)


Zpět

-
Sponzoři klubu

Autokšeft Kernite Nissan Color Car Emado školní potřeby Stylemax reklamní agentura eLoading - webové stránky, e-shopy, profesionální e-systémy Motoron - výroba věcí pro auta Řeznictví Praha - Hudera a syn Vitráže - Sklenářství Vlašim Exkluzivní kosmetika

Děkujeme